Raporlama Analizi

 

Solar Relax anlık GES takibi yaptığı gibi, güneş enerji tesislerinin analizinide yapmaktadır. Bu analizler; hata analizi, üretim analizi ve üretim tahmini analizidir.

 

Hata Analiz Paneli sayesinde tesisinzde oluşan hataları; kayıpları günlük, hatfalık, aylık, yıllık hatta dilerseniz belirli bir tarih aralığı belirleyerek dilerseniz grafik üzerinde dilerseniz tablo üzerinde listeleyebilirsiniz. Bu sayede inverter arızalarında aaybedilen süre, alt tesisa rızalarında kaybedilen süre, tesis arızalarında kaybedilen süre, yaklaşık olarak kaybedilen üretim miktarı ve hata sayılarına göz atabilirsiniz.

 

Solar üretim analizi sayesinde tesislerinizin üretimini incelemek amacıyla incelemek. Üretimin başladığı saatten bittiği saate kadar tüm üretimleri yarım olduğu aralarla grafiğe işlenir. Dilediğiniz saate ait inverter raporlarını inceleyebilir. İnverterlerin güç durumu grafiğine erişebilirsiniz.

 

Üretim Tahmini (BETA)'yı kullanarak hava durumu, gün süresi göz önüne alınarak yapılan üretim tahminlerini görüntüleyebilirisinz. Üretim tahminleri sayesinde 9 günlük üretim tahmini, maksimum güç tahmini, sıcaklık tahmini, bulutluluk tahmini ve gün süresi verileri işlenerek 9 günlük süreçte günlük maksimum üretim, günlük minumum üretim, toplam tahmin edilen üretim ve toplam tahmini kazancınızı öğrenebilir. Bu verilere göre planlamalar yapabilirsiniz.

 

Bu analizlerin SMS veya E-posta ile göndermesini isteyebilirsiniz. Ayrıca Solar Relax, tesisteki invertörleri analiz ederek daha az üretim sağlayan invertörleri E-posta ile size bildirecektir. Tesislerin aylik üretimi, parasal değerleri ve tesislerin karşılastırmalı üretim listesini içeren rapordur. Kullanıcının istemesi halinde aylik olarak kullanıcıya e-posta ile gönderilir.

Güneş Enerji Sistemi Raporlama Analizi

Demo Talep Formu