Raporlama Analizi

 

Solar Relax anlık GES takibi yaptığı gibi, güneş enerji tesislerinin analizinide yapmaktadır. Bu analizler; hata analizi, üretim analizi ve üretim tahmini analizidir.

 
Hata Analiz Paneli ile tesisinzde oluşan hataları ve kayıpları günlük, hatfalık, aylık, yıllık hatta dilerseniz belirli bir tarih aralığı belirleyerek, dilerseniz grafik üzerinde dilerseniz tablo üzerinde listeleyebilirsiniz. Bu sayede inverter arızalarında kaybedilen süre, alt tesis arızalarında kaybedilen süre, tesis arızalarında kaybedilen süre, yaklaşık olarak kaybedilen üretim miktarı ve hata sayılarına göz atabilirsiniz.

 
Solar üretim analizi sayesinde tesislerinizin üretimini inceleyebilirsiniz. Üretimin başladığı saatten bittiği saate kadar tüm üretimler grafiğe işlenir. Dilediğiniz saate ait inverter raporlarını inceleyebilir, inverterlerin güç durumu grafiğine erişebilirsiniz.

Üretim Tahmini (BETA)'yı kullanarak hava durumu, gün süresi göz önüne alınarak yapılan üretim tahminlerini görüntüleyebilirisiniz. Bu özellik ile 9 günlük üretim, maksimum güç, sıcaklık, bulutluluk ve gün süresi tahminlenir ve bu veriler işlenerek günlük maksimum, minumum, toplam üretimve toplam kazancınızı öğrenebilir, bu verilere göre planlamalar yapabilirsiniz.

Bu analizlerin SMS veya E-posta ile gönderilmesini isteyebilirsiniz. Ayrıca Solar Relax, tesisteki invertörleri analiz ederek daha az üretim sağlayan invertörleri E-posta ile size bildirecektir. Bu raporlar tesislerin aylık üretimi, parasal değerleri ve tesislerin karşılastırmalı üretim listesini içeren rapordur. Kullanıcının istemesi halinde aylık olarak kullanıcıya e-posta ile gönderilir.

Güneş Enerji Sistemi Raporlama Analizi

Demo Talep Formu