Anında Arıza Bildirimi

 

Solar Relax arıza bildirimi sayesinde tesisinizdeki arızalardan anında haberiniz olur. Solar Relax sizin yerinize güneş enerji tesisinizi denetleyerek herhangi bir arızayı size SMS ve E-Posta ile anında bildirir. GES arıza bildirimlerinizi istediğiniz arıza tipine ve cihaza göre özelleştirebilirsiniz. Solar Relax ile bir bakışta tesisinizde arıza olup olmadığını ve tesislerinizin ne kadar üretim yaptığını görebilirsiniz.

 

Alınan arızalar sistem üzerinde kayıt oluşturur. Tesisinizde oluşan invertör arızaları Solar Relax tarafından otomatik olarak kaydedilir. Bunlara istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Invertör dışındaki arızaları el ile girerek arızanın giderilip giderilmediğini belirleyebilir, tesisinizdeki bakım ve temizlik kayıtlarını Solar Relax üzerinde tutarak takip edebilirisiniz. Bu kayıtların verileri işlenerek arızalı süreçteki güneş enerji santralinize ait hata sayınızı, hata süresinizi ve yaklaşık üretim kaybınızı öğrenmenize yardımcı olacak tablo ve grafiğe dönüşür.

 

Arızalı cihazlar sayfasından arıza alınan cihazın hangi hata kodu ile hata aldığını, ne zaman hata aldığını ve neden hata aldığını detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Hatalar giderildiğinde sistem tarafından otomatik yenileme işlemi yapılır. Fakat isteseniz arıza kayıtlarınıza kendiniz de müdahale edebilirsiniz. Bu arızalar sisteme otomatik loglanmaktadır.

 

Arıza kayıtları sayfasından çözülen, çözülmeyen veya tüm arıza kayıtlarınızı listeleyebilirsiniz. Kayıtlar arasında arama yapabilir. Kendinizde arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız arıza kayıtlarında cihaz adı, tarih, arıza, arıza açıklaması, çözüm, hata derecesi ve gider alanlarını doldurmalısınız. Daha sonra oluşturulduğunuz arıza çözüldüğünde arızayı düzenleyerek hata çözüldü olarak işaretleme yapabilirsiniz. Oluşturulan arızaların kim tarafından oluşturulduğu da görüntülenebilir.

 

Bu hatalar analiz edilerek kaybettiğiniz süre, hatalar için gönderilen bildirim sayısı, toplam arıza sayısı ve üretim kaybınız hesaplanır. Bu bilgilere hata analizi sayfasından ulaşabilirsiniz.

GES Anında Arıza Bildirimi

Demo Talep Formu