Hava Durumu Bilgisi

 

Solar Relax ile güneş enerjisi tesisinizin bulunduğu konumun anlık, günlük, haftalık hava durumu bilgisini görebilirsiniz. Hava durumu tahminlerine göre üretim durumunu değerlendirebilirsiniz.

 

Portal sayfasında yer alan Hava Durumu bölümünden 5 günlük hava durumu tahminlerini görebilirsiniz. Hava durumunun yani sıra bu günlerdeki yağış, nem ve bulutluluk tahminlerinizde görmek mümkündür.

 

Hava durumu bilgilerinde yer alan veriler sayesinde tesisinizin üretim tahminini "Üretim Tahmini" sayfasından öğrenebilirsiniz. Hava tahmininden alınan veriler işlenerek 9 günlük üretim tahminini Solar Relax sizler için yapmaktadır. Bu tahminler kesin olmasa da gerçeğe çok yakındırlar. Solar Relax güneş enerji santralinizi analiz ederek sizlere önünüzdeki günlerde ne kadar üretim sağlayacağınızı minimum ve maksimum olarak tahmin eder. Önünüzdeki 9 günlük süreçte kaç KWh güç üreteceğinizi ve bu süreçte elde edeceğiniz gelir gibi verileri sizlere sunar.

 

Meteorolojik tahminler anlık olarak sizinle! Meteoroloji̇k i̇stasyonu olan tesi̇sleri̇n veri̇leri̇ni̇ di̇rekt tesi̇sten alınır, anlık paylaşılır. Eğer tesisinizde hava durumu için kullandığınız meteoroloji sensörleri bulunuyorsa bu özellikten yararlanabilirsiniz. Hava durumu tahminileri yanı sıra Küresel Işıma, Panel Sıcaklığı, Hava Sıcaklı, Rüzgar Şiddeti ve Rüzgar Yönünü cihazlardan alınan veriler sayesinde sistemde görmek mümkündür. 

 

Sizlerde bu sayede önünüzdeki 9 günde ne kadarlık bir enerji üretimi yapacağınız hakkında fikir oluşturabilirsiniz.

Güneş Tarlası Hava Durumu Bilgisi

Demo Talep Formu