İnvertör Analizi

 

Güneş enerji tesisleri günlük üretimini tamamladıktan sonra tesisteki tüm invertörler, gücüne ve string sayısına göre analizi edilir. Analiz sonuçlarından elde edilen veriler sayesinde günlük, aylık ve yıllık gibi raporlarınız ortaya çıkar. İnvertörler karşılaştırıldıktan sonra az üretim yapan invertörler yetkili kisiye E-Posta ile gönderilir.

 

Aynı zamanda invertör durum grafiği sekmesinden invertörlerinizi listeleyebilir, çalışan ve sorunlu invertörlerinizi görebilirsiniz. Hangi invertörün ne kadar güç ürettiğini listeleyebildiğiniz gibi invertörlerin arıza vermesi durumunda hata alarmı almak için yine bu ekrandan "Hata Alarmı" özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

 

Arızalı cihazlar sekmesinden; tesisinizdeki arızalı invertörleri listeleyebilirsiniz. Arızalı invertörlerin ismini, hata başlangıcını, arıza kodunu ve arıza açıklamasını da bu ekran üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Aynı zamanda hata alan invertörleri de takip edebilirsiniz. Hatalı kayıtlar sayfasından tesislerinize ait invertörlerin aldıkları hatayı açıklaması, hata kodu, hata derecesi, inverter adı, tarihi ve tesis ismiyle birlikte görebilir dilediniz filtre işlemini bu ekranda uygulayabilirsiniz. Bu hataların yedeklerini almak veya saklamak için Excel ortamına aktarabilirsiniz. 

 

Invertörlerin anlık çalışma durumlarına göre Üretim Analizi sayfasından invertörlere ait güç durumunu günlük üretim grafiği üzerinden görüntülemek istediğiniz noktaya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 

Solarrelax'dan gün veya ay sonunda oluşan üretim raporlarını size SMS veya E-Posta olarak göndermesini isteyebilirsiniz. Ayrıca sistem, tesisteki invertörlerin analizlerini yaparak daha az üretim yapan invertörleri size E-Posta ile bildirecektir.

Güneş Paneli & Solar İnvertör Arıza Tespit Sistemi

Demo Talep Formu